KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Moderní prodejna v obci proslavené výrobou aut značky Škoda (27.4.1011)

Kvasiny je středně velká lánová obec, kterou projedete, rozhodnete-li se navštívit Orlické hory.  Má sice jen 1320 obyvatel, ale přesto je díky Škodovce známá po celém automobilovém světě. Vždyť právě v Kvasinách vznikají Superby a Yeti, dva oblíbené  modely aut.
Byl to donedávna paradox dvou kultur. Na jedné straně moderní auta a na druhé zastaralý a nefunkční obchod, který jako by usnul na konci 80tých let.

 

Kvasiny
To se ale měnilo. Ve čtvrtek 14. dubna byla po dvouměsíční rekonstrukci otevřena potravinářská prodejna, která se svým vzhledem, sortimentem a moderností přiřadila do linie trendu výrobků automobilky. Nešlo to ale hladce, výsledek se dral na svět s mnohými problémy. Od prvního kontaktu mezi Obecním úřadem, kterému budova patří a družstvem Konzum Ústí nad Orlicí uplynul téměř rok. Není se co divit. Bylo potřeba překonat vzájemnou nedůvěru a zastupitelstvo obce se muselo ujistit, že za nabídkou Konzumu se neskrývá nějaký nečestný záměr. Konzum Ústí nad Orlicí ale není na okrese Rychnov nad Kněžnou neznámou firmou. Má své prodejny v Potštejně, Doudlebách, Vamberku , Slatině nad Zdobnicí, Kostelci nad Orlicí, Pohoří a Opočně a tam také bylo možno získat reference. Vedení obce stejně vypsalo výběrové řízení a oslovilo další  obchodní organizace v kraji. Po vyhodnocení soutěže byly mezi obcí Kvasiny a Konzumem podepsány potřebné dokumenty, vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby a v únoru bylo s rekonstrukcí započato.
Původní budova, postavená za socializmu v akci „Z“, byla nejen morálně, ale i fyzicky ve špatném stavu. Bylo nutné vyměnit rozvody elektriky, vody a odpadů a  nezbytná se ukázala i rekonstrukce střešní krytiny. Původní vytápění kotlem na pevná paliva bylo nahrazeno ekologickými tepelnými čerpadly. Změnu doznala i dislokace místností. Prodejní prostor byl zvětšen, z původních 60 m2 na 156 m2, naopak sklad byl zmenšen na 60 m2. Tím byl dán prostor pro širší nabídku zboží. Sklad, díky častému zásobování, slouží spíš jako překladiště, po dobu, než se zboží od dodávky přerovná do regálů.

 

Kvasiny

 

Čím obchod zákazníka osloví? Především je to široká nabídka potravinářského zboží a zboží denní potřeby, která se dostala na číslo 4000 položek. Kromě nabídky potravin, nabízí obchod i tzv. kuchyňku, zboží denní potřeby pro přípravu jídel i jeho servis. A tak zákazník může v Kvasinách zakoupit hrníčky, talíře, cedníky, struhadla, pánve a další potřebné věci, aniž by musel kvůli nákupu opustit svou obec. Překvapí i výběr dodavatelů, zejména čerstvého zboží. Konzum svou politikou, vedenou pod sloganem „Jsme tu doma“, striktně podporuje místní dodavatelé masných a pekařských výrobků. A tak se na prodejně setkáte s chlebem a pečivem z Lična, Rokytnice, Deštné, Dobrušky, Nopeku z Vysokého Mýta a Náchoda.  U pultu masných výrobků si zase můžete vybrat z nabídky firem z Přestavlk, Chlen, Houdkovic a Poličky. Nabídka je zachována po celou prodejní dobu, a kdyby pečivo třeba došlo, je připraveno dopékání přímo na prodejně.
Tím, ale zdaleka nabídka nekončí. K dispozici je zákazníkům široký výběr novin a časopisů, pro mlsné jazýčky  kopečková zmrzlina a výrobky studené kuchyně a cukrářských výrobků.
Ze služeb je potřebné zmínit možnost platit nákupy platební kartou a také výhodně peníze z karty vybírat (tzv. cash back). Samozřejmostí, platné na všech prodejnách Konzumu, tedy i v Kvasinách, je dobíjení mobilních telefonů.
Slavnostního otevření se zúčastnilo řada významných hostů. Kromě členů zastupitelstva obce se otevření prodejny pozvání přijali,  zástupce královehradeckého hejtmana pan Dohnálek, který ve svém vystoupení ocenil hlavně  podporu domácích výrobců. Senátor pan Šilar přijel spolu s členkami rady obce Horní Čermná, která jedná s Konzumem o podobné přestavbě své prodejny, aby se podívali, jak by měl vypadat i jejich obchod. Pan Šilar, který  je, mimo jiné, předsedou skupiny pro venkov v Senátu ČR ocenil zaměření Konzumu na obnovu venkovské sítě prodejen a rovněž podporu místních výrobců.
Lze si jen přát, aby se naplnila slova pana Dohnálka, který popřál Konzumu udržet nabízený standard služeb i v budoucnu.

 

Ing. Jan Šváb