KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Splněný slib (5.10.2011)

Před třemi měsíci vyhlásilo zastupitelstvo v Horní Čermné výběrové řízení na provozování potravinářské prodejny v obci. Bylo to  logické, protože prodejna postavená v 70. letech, za socializmu podnikem Pramen, nesplňovala ani v náznacích současné požadavky na nabídku a kulturu prodeje. Soutěže se zúčastnilo několik firem, které se angažují ve venkovském prostoru. Lákal je bezesporu počet obyvatel obce, který dává šanci provozovat prodejnu v kladných číslech.


Výběrové řízení je o nabídkách a slibech a všichni  uchazeči toho nabídli hodně. Často o vítězi rozhodují preference, a této možnosti  starosta a členové zastupitelstva využili. Ještě před uzavřením soutěže členové zastupitelstva včele se senátorem a starostou ing. Petrem Šilarem nelenili a zajeli se podívat na otevření nové prodejny v Kvasinách, aby si udělali představu o tom, jak vypadá obchod Konzumu v praxi. Nakonec většinou hlasů zvítězil právě Konzum, který nabídl
1. přebudování prodejny v moderním, současném stylu, formou předplaceného nájemného na 15 let,
2. vybavení prodejny zcela novým zařízením
3. nabídku zboží na úrovni městských supermarketů
4. možnost placení nákupů platební kartou, cash back a dobíjení telefonů
5. fotokiosek na okamžitý tisk fotografií, kopírku, prodej kopečkové zmrzliny a teplých nápojů
6. nabídku domácích potřeb ze sortimentu kuchyňky
7. zachování stávající prodejny Konzumu v provozu

 

Po rozhodnutí zastupitelstva nastala všední práce. Obchod byl uzavřen, zajištěn náhradní provoz a do díla se pustila stavební firma Agrostav. Tři měsíce byly naplněné úsilím vedoucím ke splnění náročného termínu a nenadálými problémy, se kterými se nepočítalo, jako výměna podlah a zhutnění násypů.


Konzum market Horní Čermná

 

Konečně nastal den, kdy se prodejna představila občanům. Malé slavnosti před zahájením provozu se zúčastnilo řada hostů – kromě členů zastupitelstva obce i starostové okolních obcí a města Letohrad, ředitel firmy Agrostav a také bývalý senátor pan Čada, známý jako zastánce a podporovatel venkova. Všichni byli zvědaví, jak se Konzumu podařilo naplnit své sliby.  Tady je jejich hodnocení:
Ad 1. Budova má novou omítku, se strany parkoviště opatřené nabídkovými tabulemi. K dispozici je několik vozíků na větší nákup. Vstup je řešen dveřmi na fotobuňku a přístup do prodejny je bezbarierový. Kromě běžného osvětlení jsou některé úseky přisvětleny halogenovými tělesy. Pro vytápění byla zvolena vzduchotechnická jednotka na bázi tepelného čerpadla.
Ad 2. Prodejna je vybavená vysokými regály, umožňující širokou nabídku a pohodlný nákup. Některé druhy ovoce a zeleniny jsou umístěny v chladící vitríně, chlazeny jsou pochopitelně i další druhy zboží. Veškeré mrazící zařízení je uzavřené, čímž se šetří 30 % energie.
Ad 3. Nabídka zboží je opravdu pestrá. Podle sdělení ředitele družstva ing. Hlavsy je v prodejně k dispozici nabídka 4000 položek zboží, což je dvojnásobek sortimentu Lidlu nebo Penny marketu
Ad 4. V prodejně je uplatněn moderní pokladní systém, který umožňuje rychlé odbavení, při použití čárového kódu a vážení zboží. Zákazník obdrží účtenku s popisem koupeného zboží.
Zároveň umožňuje platit nákup platební kartou a formou služby cash back si při nákupu nad 300 Kč vybrat ze svého účtu až 1500 Kč s minimálním poplatkem.
Ad 5. Hned u vchodu je zákazníkům k dispozici fotokiosek, kde při vložení CD nebo paměťové karty, si zákazník může vytisknout své foto. Rovněž kopírka je k dispozici a také čtyři druhy zmrzliny
Ad 6. Ve druhém regálu jsou nabízeny základní potřeby do kuchyně jako porcelánové hrníčky, kuchyňské nože, struhadla a další potřebné zboží pro domácnost.
Ad 7. Stávající prodejna na horním konci obce je v provozu.

Podle sdělení ředitele družstva ing. Hlavsy jsou v nabídce zboží preferováni místní dodavatelé, kteří se již dnes podílejí na celkovém obratu družstva více jak 50 %. Tato politika nejen podporuje zaměstnanost v regionu, ale přináší na trh kvalitní regionální zboží.

 

Konzum market Horní Čermná

Po slavnostním otevření, které přilákalo velký počet místních zákazníků nastanou všední dny. Ty ukáží, zda rekonstruovaná prodejna naplní očekávání obyvatel obce. Bude záležet na mnoha faktorech – udržení nabídky, kvalitě, zejména čerstvého zboží a  asertivitě prodavačů. Svou úlohu zde určitě najde místní výbor členů Konzumu v tom, že může signalizovat vedení družstva jak se prodejně daří a jak se zákazníkům práce prodejny jeví.
Popřejme kolektivu prodejny hodně úspěchů a hodně sil v každodenní práci.

 

Ing. Jan Šváb