KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Setkání, jiným slovem „Potlach“ (14.11.2011)

Není to omyl. To slovo Potlach jsem si vypůjčil z krásné knihy o Janu Werichovi téhož názvu. Jde o výraz, který (správně psáno potlatch) znamená v jazyce indiánského kmene Chinook přátelské posezení a povídání a také výraz kmenové solidarity.

 

A o to vlastně šlo, když se před 19ti lety odehrála první akce v Letohradě. Myšlenka, aby se sešli pracovníci družstva, pobavili se, popovídali si o svých problémech, vyšla z těžké a náročné profese prodavače, tak trochu podle rčení:“Dejte dobrý nápoj pocestnému, aby se osvěžil a na svá trápení zapomněl“. Prodávat, to není jen vyrovnat zboží do regálů, nakrájet a zabalit uzeninu a inkasovat peníze. To, co není vidět je obava z hospodaření prodejny, třeba špatnou přejímkou zboží, krádežemi zákazníků i dodavatelů. Od prodavače, lépe prodavačky se očekává, že bude úslužná, usměvavá, jak se dnes říká asertivní, že bude sloužit jako zpravodajka o místních záležitostech a také jako vrba pro ty, kteří se chtějí o svůj problém s někým rozdělit. A musí se usmívat i tehdy, kdy jí samotné do smíchu není. Proto je důležité, aby se pracovníci Konzumu alespoň jednou do roka sešli, pobavili se, popovídali si a na svá trápení na chvíli zapomněli.
Neméně důležitá je i vzájemná solidarita, sdílení společných cílů a hodnot v rodině Konzumu. Týmová spolupráce přináší úspěch a to je to, oč tu běží.

To se na setkání 5. listopadu podařilo vrchovatou měrou. V kulturním domě v Ústí nad Orlicí se sešlo neuvěřitelných 510 zaměstnanců, což je z celkového počtu pracovníků Konzumu (600) uctihodný  podíl. Účastníky čekaly plné stoly dobrot a presentace dodavatelů poskytovala pestrou ochutnávku jejich zboží. Program zahájil ředitel ing. Hlavsa neformálním projevem a pak už se rozvíjel zajímavý program. Letos se na podiu předváděla skupina „ Travesti – Divoké kočky“, která rozvášnila celý sál. Atmosféra připomínala místy rockový koncert. Po krátké přestávce byla vylosována tombola, letos neobyčejně bohatá. Bylo vylosováno 123 cen v celkové hodnotě 270 tis. Kč. Pravděpodobnost výhry byla vysoká, vždyť každý čtvrtý  účastník měl šanci si něco odnést a proto bylo losování sledováno s napjatou pozorností. Pak následoval program hudby, která hrála k tanci i poslechu. Přestože převážnou část účastníků tvořily ženy, neúčast tanečníků jim zřejmě nevadila a tento handicap snadno překonaly. Zábava a dobrá nálada pokračovala do pozdních nočních hodin.
Sluší se poznamenat, že pořádání této součástí kulturní tradice Konzumu je hodné chvály, zejména v dnešní době, kdy tlak recese a konkurence stojí před vraty dalšího vývoje. Setkání, nebo chcete-li potlach naplnil očekávání. Díky.

 

Ing. Jan Šváb