KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
Fax: +420 465 523 082
E-mail: info@konzumuo.cz
Nová prodejna v obci Rybník (28.11.2011)

Dalo by se to vyjádřit stručně. V obci Rybník s necelými osmi sty obyvatel byla 23. listopadu po rekordně krátké době výstavby otevřena nová prodejna Konzumu.

Mnozí z vás si řeknou, že jde o typicky lokální záležitost, která je možná významná pro místní občany. A přece je na této zprávě něco k zamyšlení.
     Předně to, že se v dnešní době ještě najde firma, která je ochotna postavit prodejnu a provozovat ji na vesnici, která je lokalizována v těsné blízkosti České Třebové, kde se to prodejnami jen hemží. Zákazník si může vybrat mezi Tescem, Kauflandem, Billou a Lidlem a nebo dát přednost řadě malých prodejen ostatních provozovatelů. Na to nemusí být člověk ekonom aby věděl, že provoz  této potravinářské prodejny bude ekonomicky náročný.
     Další, ne docela běžnou praxí je, že prodejnu si vyžádala sama obec, která se na stavbě finančně podílela. Malé obce to v dnešní době vůbec nemají lehké. Pravidla rozpočtového určení daní jsou k nim značně macešské a mají-li pro občany zajistit alespoň trochu přijatelné podmínky v tom, že utáhnou provoz školy, svozy odpadků, dopravní obslužnost, sekání příkopů a další výdaje, je vydávání dalších peněz na silné bolení hlavy. V zastupitelstvu ale převládl zdravý rozum. Jak řekl Jiří Hrdlička, starosta obce: “Není-li ve vesnici škola, hospoda a prodejna, pak se v ní nedá slušně žít“.

 

KONZUM Rybník
     Nepřehlédnutelné, a také značně provokující je, že jde o konteinerovou prodejnu, stavbu složenou z několika buněk, které se přivezly na tahačích, složily na místo jeřábem a za několik málo dní smontovaly. Tento druh výstavby u nás dosud nezdomácněl. Pochybnou reklamu tomu udělaly „Čunkovy buňky“ ve Vsetíně, které byly sdělovacími prostředky klasifikovány jako něco méněcenného a urážejícího. A přece tomu tak není. Vyrábějící firma je úspěšně exportuje po celé Evropě a řada významných firem je s úspěchem používá. Jmenujme třeba Zentivu nebo McDonald´s. Vytvořit z nich prodejnu byl nápad managementu Konzumu, který tímto způsobem vybudoval již pět prodejen – ve Slatině nad Zdobnicí, Rudolticích, Horních Heřmanicích, Albrechticích a Rybníku. Podle vyjádření vedení Konzumu spočívají výhody v rychlosti výstavby, snížené energetické náročnosti -  z důvodu funkční silné tepelné izolace, ekologii – prodejna se vytápí energetickými čerpadly a omezením prostoru zázemí na nutnou míru danou hygienickými předpisy.

Aby prodejna ekonomicky obstála, musí přinášet zákazníkům něco nového, něco, co je přiměje k rozhodnutí, dát jí přednost před návštěvou hypermarketů a supermarketů v blízkosti. Jak se vyjádřil ředitel družstva ing. Hlavsa, vidí Konzum hlavní trumfy v několika věcech.
     Především prodejna nabízí kulturu prodeje sice v malém, ale z hlediska prostředí srovnatelném standardu obchodů 21. století. Prodejna je klimatizovaná, dobře osvětlená, a nabídka 2000 položek určitě stačí na pokrytí běžné poptávky.
     Prodejna zcela uspokojuje potřeby každodenního nákupu čerstvého zboží  počínaje ovocem a zeleninou, přes pečivo, sýry, mléčné výrobky. lahůdky a uzeniny.
     Prodejna, tak jako ostatně všechny prodejny Konzumu, nabízí pečivo a uzeniny výrobců z regionu Východních Čech. Výrobky jsou pečlivě vybírány a sledovány a do nabídky jsou pravidelně umísťovány druhy, které se umístily v soutěži v obou krajích. Do sortimentu je pravidelně zařazováno farmářské zboží , jako na příklad  skopové maso, cibule, brambory a med.
     Prodejna má moderní pokladní systém, který tiskne účtenku s uvedením nakoupeného  zboží, což umožňuje následnou kontrolu. Dá se zde platit platební kartou a dokonce při útratě nad 300 Kč peníze vybírat, jako z bankomatu. Zákazník má možnost si zde okopírovat své dokumenty a také umlet kávu, což není v dnešní době běžná záležitost.
     Je jasné, že teprve praxe ukáže, zda prodejna najde u zákazníků Rybníka oblibu a zda ekonomicky obstojí.

 

Ing. Jan Šváb