KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Nová pravidla uplatňování členských výhod (1.2.2012)

 

Stalo se již tradicí, že se v měsíci lednu schází představenstvo a kontrolní komise družstva s předsedy výborů členů, aby se vzájemně informovali a poradili se, jak řešit problematiku členské základny.

 

Program letošní schůze byl mimořádně bohatý. Kromě obvyklé informace o práci představenstva, hospodářských výsledcích a aktualitách ze života družstva, bylo letos hlavním bodem programu nové uplatňování členských výhod.

Letos, po více jak 19ti letech, nahradí členské kartičky kam se nalepovaly známky „K“,

získané za nákup v prodejnách Konzumu moderní plastové karty, které budou zaznamenávat všechny platby za zboží. Tuto změnu umožnilo instalování nového pokladního systému, který nejen umožňuje zákazníkům kontrolu nakoupeného zboží, ale i pružně reagovat na poznatky ze sbíraných dat.

Co vlastně přináší a jaké jsou rozdíly mezi dřívějším a novým modelem členských výhod.

Především je třeba zdůraznit, že každý nákup v prodejně Konzumu přináší členům finanční bonus, který se načítá na osobní konto člena, o jehož výši je člen informován na účtence z pokladny. Na rozdíl od minulé praxe se na tento účet přičítá každý i menší nákup než 50 Kč. Nový model je postaven tak, že čím více a častěji člen nakupuje, tím větší % se mu započítá.

 

Členské slevy

 

platné v roce 2012

Měsíční nákup nad

Kč celkem

Slevy připsané na konto

5000 a víc

3 %

3000 - 4999

2,5 %

2000 - 2999

2 %

1000 - 1999

1,5 %

500 - 999

1 %

Do 500

0,5 %

 

Aby mohl být nákup přičten na konto, je nutné předložit u pokladny členskou kartu před zahájením markování zboží nebo alespoň v průběhu účtování nákupu. Po ukončení nákupu již nejde do konta vstoupit a tudíž člen o svoji výhodu přijde. Vždy po skončení měsíce se na účtence vyčíslí celková sleva z nákupu, kterou si může člen družstva uplatnit při dalším nákupu. Sleva je označena na účtence jako „Kredit“. Pokud si člen družstva měsíční slevu nevybere, přenáší se mu automaticky do dalšího měsíce.

Tabulka členských slev v sobě skrývá počtářský fígl, pro který je dobré sledovat na účtence výši svého konta. Tím je rozhraní jednotlivého pásma slev. Celkový měsíční nákup příkladně za 4999 přináší slevu 2,5 % tj. 125 Kč. Stačí ale ještě nakoupit za jednu korunu a sleva bude 150 Kč. Utracená koruna se vám bohatě vrátí.

 

členská karta

 

Jak to bude v praxi. V průběhu měsíce března budou všem členům zaslány poštou členské karty. Budou obsahovat:

 • Jednu členskou kartu s čárovým kódem a magnetickým proužkem. Čárový kód slouží k registraci nákupu a magnetický proužek k vybírání slev.

 • 3 malé kartičky s čárovým kódem, se kterými se dá rovněž registrovat nákup, ale nedá se na ně vybírat sleva. Ty slouží a je vhodné je rozdat v rodině, aby všechny peníze, které třeba děti utrácejí v Konzumu byly zaznamenány.

Karty lze uplatnit ve všech prodejnách Konzumu, včetně prodejen COOP Diskont a nové prodejně Fortel v Ústí nad Orlicí, která bude otevřena na jaře letošního roku.

 

Ještě několik praktických rad našim členům

 • Pokud máte v rodině více členů a žijete s nimi ve společné domácnosti, doporučuji nakupovat pouze na jednu kartu.

 • Nenechte se odradit – systém je nový i pro prodavačky a než si na něj zvyknou budou mít třeba potíže. Někde se karta špatně snímá, vyčkejte na trvejte na registraci. Určitě to půjde. Jindy zase je pokladní rychlá a začne registrovat nákup dříve než předložíte kartu. Registrovat nákup na kartu ale jde i v průběhu nákupu. Pokladní musí jen zmáčknout žluté tlačítko „Zvol zákazníka“

 • Může se stát, že systém selže. Pak pište buď dopis nebo mail na adresu clen@konzumuo.cz. Pomůžete tak sobě i ostatním členům. Jde o vaše peníze

K zamyšlení ostatním spoluobčanům, kteří mají prodejnu Konzumu nablízku

 • Konzum je otevřené družstvo. Členem se může stát každý občan. Přihláška k členství je k dispozici jednak na prodejnách družstva, a také na internetové adrese www.konzumuo.cz . Vstupní poplatek je sice 1500 Kč, ale ten je v družstvu pouze uložen. Při skončení členství se celý vrací.

 • Členství se bezesporu vyplatí těm, kdo pravidelně chodí do prodejen Konzumu nakupovat. Každodenní nákup představuje měsíční útratu 1000 – 1500 Kč na jednoho člena rodiny, tedy pro 4 člennou rodinu 4 – 6 tis. Kč. Členstvím lze tak získat měsíční zpětný bonus 100 – 180 Kč a to už se vyplatí o vstupu do družstva přemýšlet.

 • Mimo slev z nákupu má člen možnost využít zlevněných vstupenek na vyhlášené akce – v současné době na skipas v lyžařském areálu v Dolní Moravě nebo na návštěvu krytého bazénu v Ústí nad Orlicí.

   
 • Pětkrát do roka dostane každý člen družstva obálku v níž je „Členský zpravodaj“, s aktuálními informacemi, časopis COOP a dětský časopis. Kromě toho jsou přiloženy slevové karty na nákup vybraných druhů zboží.

Na poradě bylo dohodnuto, že nová pravidla uplatňování členských výhod budou na programu členských schůzí v jednotlivých výborech. Představenstvu i vedení družstva je zřejmé, že nová pravidla budou potřebovat nějaký čas na zavedení. Uvítáme proto připomínky a budeme na ně reagovat.

Napište nám svůj názor.

 

Ing. Jan Šváb