KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Družstevní návraty (27.3.2012)

Budete-li cestovat krajem Boženy Němcové okolím České Skalice  a přehradní nádrže Rozkoš, bezpochyby neminete obec Provodov - Šonov. Kdysi dvě samostatné obce mající dohromady necelých tisíc obyvatel,  byly již před lety spojeny pod jednu obecní správu. V Šonově nepřehlédnete budovu prodejny a hospody. Člověk nemusí být znalec družstevnictví aby poznal, že objekt byl postaven družstvem v akci Z. Jednotě Hronov, která prodejnu provozovala se provoz nevyplácel a tak ji po roce 1990 prodala, naštěstí obecnímu úřadu. Tak nadále sloužila účelu, pro který byla vybudována.
Čas ale nelze zastavit a  v obchodě to platí také. Zařízení stárne, v platnost vstoupily nové hygienické a veterinární předpisy a své místo na slunci si našly marketing a logistika. K obchodnímu úspěchu dnes nestačí,  jako za časů Ignáta Herrmanna a jeho románu „U snědeného krámu“ , jen elán a trochu štěstí. Moderní obchod je o týmové práci, o větší kapitálové náročnosti a specializaci. A tak se není co divit, že soukromé obchody pomalu mizí z českého trhu. Když tento osud potkal  obchodnici v Šonově stál před obecním zastupitelstvem problém jak zajistit zásobování. Nabízely se dvě cesty. Buď pronajmout prodejnu dalšímu soukromníkovi nebo využít nabídku družstva Konzum. Ten nabízel objekt zrekonstruovat formou předplaceného nájemného a vybavit jej vlastním zařízením. Obě řešení měly své zastánce a odpůrce, ale nakonec zvítězila varianta Konzumu. Byly zahájeny rekonstrukční práce a 17. února byla konečně prodejna otevřena.Provodov - Šonov 
Jaká je dnes současná prodejna a co nabízí? První dojem? Hodně světla, vysoké regály a převaha nabídky čerstvého zboží. Nabídka zboží je poměrně široká, do regálů bylo umístěno 1500 druhů zboží se širokým sortimentním záběrem. Bez přehánění se dá říci, že uspokojí denní potřeby nakupujících zákazníků. Nalezneme tam kromě jiného i překvapivé položky – cizrnu, jáhly a pohanku. Neobvykle široká je nabídka mléčných výrobků v dlouhé přístěnné chladící vitríně a rovněž obslužný pult je svým sortimentem zajímavý – uzeniny, sýry, rybí výrobky a zákusky. To, že jak je již v prodejnách Konzumu obvyklé, jsou v nabídce silně zastoupeni místní dodavatelé, nás členy družstva nepřekvapí. Uvítali to jak členové zastupitelstva obce tak i první zákazníci. Zastoupeni jsou zde Náchodská pekárna, U zvonu Náchod, pekárna z Lična, Klobas z Dobrušky. Uzeniny presentuje Zepo Bohuslavice, Skaličan Česká Skalice, Klášterecké uzeniny, Bocus Letohrad a v nabídce pivovarů nechybí pivo z Náchoda a Broumova – Olivětína.

Provodov - Šonov
Z prvních zákaznických ohlasů je zřejmé, že se přestavba podařila a občanům obce se líbí. Jedna zákaznice to dokonce vyjádřila oslavnou básničkou. My, zastánci družstevnictví jsme potěšeni tím, že po dvaceti letech opět myšlenky zakladatelů nalézají příznivé klima. Naše družstvo je otevřeno všem a pro své členy vytváří výhodné podmínky – slevy z nákupů až 3 %, zlevněné vstupné do vybraných sportovních a společenských zařízení a pravidelnou informaci o aktualitách a nových nabídkách, jak ve Zpravodaji, který vychází pětkrát do roka, tak i na web stránkách www.konzumuo.cz
Popřejme nové prodejně Konzumu hodně spokojených zákazníků.

 

Ing. Jan Šváb