KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Ze života Konzumu (3.12.2012)

Čas je neúprosný a ubíhá nám tak, že některé události nestačíme ani zaznamenat. Než se nadějeme je současnost minulostí. Přesto se vyplatí vrátit se k některým událostem z posledních měsíců.

 

Společenský život - součást firemní kultury Konzumu
Pořádání společenských akcí patří již řadu let k firemním zvyklostem družstva Konzum. Patří to jak do tradice, tak i do družstevních principů, kterými se Konzum řídí. Mezi posledně jmenované se řadí vztah k zaměstnancům, a to jak současným, tak i minulým. Vždyť to byli a jsou právě pracovníci družstva, kteří vytvořili současné družstvo, jeho úspěchy a pověst.

 

Setkání důchodců
Ve společenském sále Poprad se 8. října sešli bývalí pracovníci družstva. Pro důchodce je to příležitost popovídat si s bývalými kolegy, se kterými se tak často nevidí. Vždyť družstvo působilo v minulosti na celém okrese a v posledních 20ti letech se jeho působnost rozšířila i do celého regionu pod Orlickými horami. Jak je již tradicí, ředitel družstva přítomné seznámil s aktualitami ze života družstva a předseda představenstva pak promítl některé fotografie z bohatého archivu. Celé setkání provázela příjemná a pohodová atmosféra.

 

Setkání zaměstnanců
K této společenské události došlo 10. listopadu 2012, opět v sále hotelu Poprad. Neinformovaného pozorovatele musela překvapit vysoká účast. Vždyť z celkového počtu pracovníků Konzumu, který se pohybuje okolo 600, se setkání zúčastnilo  490. Hojná byla účast zaměstnanců z okresů Rychnov n/K, Náchod a Svitavy. V pracovní části tohoto meetingu seznámil přítomné s aktuální situací ředitel družstva. A bylo se čím chlubit, vždyť družstvo bylo oceněno cenou Ministra zemědělství „Regionální obchodník roku 2012“ a navíc ředitel družstva Ing. Hlavsa obdržel vyznamenání „TOP odpovědný leader". Po vylosování bohaté tomboly pokračovala zábava až do pozdních hodin. Na setkání převažovaly ženy, které tvoří většinu personálu  v  obchodech. Neúčast většího počtu mužů na zábavě jim však evidentně nevadila. Bavily se znamenitě.


Otevření prodejny v Českých Libchavách
K této události, která je významná zejména pro občany této obce došlo 10.10.2012. Není to první rekonstrukce této prodejny, ta první proběhla v roce 2007. Tehdy se však týkala pouze interiéru. Tentokrát došlo k celkové přestavbě, včetně změny dispozic – do prodejny byla zakomponována bývalá chodba – takže byla vytvořena kompaktní obchodní jednotka. Stavba probíhala v režii Obecního úřadu, který se na přestavbě objektu, který mu patří, významně finančně podílel. Konzum k tomu přidal vybavení moderním nábytkem a široký sortiment zboží a to jak čerstvého, tak i s delší trvanlivostí. Nechybí ani nabídka vybraných položek kuchyňky, papíru a denních potřeb. Ještě jedna věc se v Českých Libchavách podařila. Byla to vlastně Česká pošta, která celou přestavbu vyprovokovala. V rámci úsporných opatření zde totiž byla zrušena místní pobočka a po dohodě s Konzumem byla v prodejně instalována přepážka, kde lze některé služby České pošty najít. Konkrétně příjem a výdej zásilek,  dobírek, a posílání a přijímání doporučených dopisů. Prodejna Konzumu se tak stává nejen místem nákupu denního zboží, ale i místem kde lze najít poštovní přepážku.

 

Bezobslužná benzinová pumpa v Ústí nad Orlicí
Tato událost stojí za zaznamenání. Dne 16.11.2012 byla otevřena v Ústí nad Orlicí na výpadovce na Českou Třebovou první bezobslužná pumpa na okrese. Benzinových pump je ve městě několik, ale ta nově otevřená se něčem liší. Především:
Je otevřena 24 hodin denně a není u ní přítomna žádná dozorující osoba. To umožňuje prodávat pohonné hmoty (benzin 95 a naftu) za nižší ceny. Zákazník se obsluhuje sám.
Prodej se uskutečňuje na platební karty
Členové družstva Konzum získávají při nákupu slevu
Konzum tak otevřel již druhou bezobslužnou čerpací stanici. První slouží už od roku 2008 v Opočně. Ta v Ústí je modernější – má bezdotykovou obrazovku, kde si zákazník sám dotykem volí, zda chce čerpat naftu nebo benzín, zda chce vytisknout účtenku a za kolik peněz chce pohonné hmoty načerpat. Bezdotyková obrazovka je novinka, která je v současné době trendem u elektroniky, ale pro ty, kdo na ní není zvyklý může zpočátku nést problémy. Doporučuje se postupovat pomalu, vždy po zvolení kroku chvíli počkat. Konzum po 14ti denních zkušenostech pracuje s dodavateli softwaru na vylepšení. Učit se novým věcem se vyplatí, už kvůli výhodné nákupní ceně a akční možnosti nakoupit si kapalinu do ostřikovačů v blízkém Fortelu za 1 Kč. Zdá se, že tato nová služba se setkala s příznivým ohlasem, vždyť za prvních 10 dní provozu zakoupili zákazníci pohonné hmoty za jeden milion Kč.

 

Ing. Jan Šváb