KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Dvě modernizace prodejen Konzumu (29.5.2013)

Je bezesporu dobrou zprávou, že i v době hospodářské recese plánuje Konzum další modernizace prodejen, protože každé zlepšení vzhledu a vybavení obchodní sítě přispívá k pokroku.

 

První prodejna, která letos prošla touto změnou byla diskontní prodejna v Chocni. Diskont v Chocni, který byl historicky první diskontní prodejnou Konzumu postavenou na zelené louce, zaznamenala už druhou rekonstrukcí. Při první došlo k začlenění obslužného úseku do prodejní plochy a rozšíření sortimentu o řadu položek.

Ta poslední se uskutečnila na vzdor tomu, že se diskontním prodejnám v rámci COOPu moc nevěří. Důvod této nedůvěry spočívá v myšlence, že COOP Diskont nemůže obstát v ostré konkurenci zahraničních řetězců. Jenže, a kupodivu, se prodejnám tohoto formátu v Konzumu neobvykle daří.

Co se vlastně v Chocni změnilo? To, čeho si zákazník okamžitě všimne je, že obslužný úsek byl přesunut před pokladny. Tím byl odstraněn důležitý hygienický problém, totiž manipulace s penězi a zároveň s nebalenými potravinami a kromě toho došlo ke zrychlení prodeje. Další významnou změnou je zvýraznění prodeje baleného maso v nové chladící vitríně a umístění koření nad mrazícími vanami. Podrobnější zkoumání odhalí i to, že došlo k výměně prodejního nábytku za modernější. Zákazníci tuto změnu ocenili, vždyť obrat prodejny navzdory hospodářské recesi stále stoupá.

 

Druhou rekonstruovanou prodejnou otevřel Konzum v obci Kunvald. Tato obec v podhůří Orlických hor, známá zejména jako kolébka Českobratrské církve, řešila v poslední době problém související s občanskou vybavení, kdy kromě starostí s provozováním základní školy, jim přibyla starost o poštovní služby. Česká pošta totiž vyhodnotila místní pobočku jako neperspektivní a rozhodla se ji nadále sama neprovozovat. Přišla však s nabídkou, aby poštovní služby zajišťovala pro obec firma Konzum. Po dohodě Obecního úřadu s Konzumem to byl také hlavní impuls k inovaci. A tak prodejna postavená před asi 40ti lety v akci Z prošla stavebními úpravami. Prodejna byla rozšířena o prostor obslužného úseku a zázemí, byla vybavena novým zařízením včetně automatu na výkup lahví a rozšířen sortiment. Kromě široké nabídky potravin, jsou zde k dostání i denní potřeby pro domácnost v základním sortimentu a dokonce i kopečková zmrzlina.

A poštovní služby? Jsou umístěny v samostatné místnosti hned u vchodu. Konzum ze provozuje typ „pošta Partner“, kde kromě příjmu a výdeje zásilek, dobírek, a posílání a přijímání doporučených dopisů, lze realizovat i peněžní služby. Jediné, co tu zatím podle občanů chybí je příjem sázenek Sazky. I to se ale, jak slíbil ředitel ing. Hlavsa dořeší.

Je jen dobře, že obchodní družstvo Konzum nepouští ze zřetele modernizaci prodejen na vesnicích a to v době kdy se pro řadu firem stává venkovský prostor ekonomicky nezajímavým.

 

Ing. Jan Šváb