KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Kvalitní potraviny? Máme je doma!

 

 

 

Kvalitní potraviny? Máme je doma!

 

Dobré a ještě lepší jídlo dostáváme na stůl i díky tomu, že zachováváme zdravý rozum a dáváme přednost tomu, co máme po ruce. Když začneme více přemýšlet o potravinách a o celém složitém příběhu pěstování, chovu, výroby, zpracování a cesty hotových výrobků až na náš stůl, určitě uznáme, že je dobré zůstávat při jejich výběru a konzumaci doma.


Čerstvé chutná nejlépe

Stačí si uvědomit, že naše ovoce a zelenina se sklízí až tehdy, kdy jsou opravdu zralé. To, co se dováží, se musí sklidit se značným předstihem. Navíc kvalitu surovin může narušit také dlouhé cestování. Nic se nevyrovná chuti a vůni jablek, švestek, hrušek, ale i rajčat či okurek, které ještě před chvílí někdo očesal a natrhal.

 

Domácí má přednost

Každý kraj má své lokální speciality, které většinou nikde jinde neochutnáte. Vyrábějí se buď podle tradiční receptury, nebo originálním postupem, případně ze specifických regionálních surovin. Poznávat kraje skrze místní uzeniny nebo pečivo je naprosto dokonalý zážitek!

 

Zblízka je zdaleka nejlepší

Víte, jakou cestu musí potravina absolvovat, než se dostane k vám na stůl? S tím souvisí také např. značné náklady na způsob dopravy, zatížení dopravní infrastruktury a větší potřeba skladování. Dovážet potraviny není příliš ekologické. Naopak produkty z vedlejšího města nebo vesnice urazí pár kilometrů, než se dostanou na náš stůl. Není nad mléko nebo sýr od místního výrobce!

 

Takže nezapomeňte: čerstvost, původ a vzdálenost jsou to nejdůležitější.

Stačí vybírat to nejlepší od zemědělců a potravinářů na našem trhu, šetřit životní prostředí a podporovat tím i celou ekonomiku.

 

Více o kvalitních potravinách najdete na webu akademiekvality.cz