KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
KONZUM jako jeden z prvních skončí do roku 2026 s rychlokuřaty


KONZUM jako jeden z prvních skončí do roku 2026 s rychlokuřaty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-teren-video-zmrzacena-v-mezich-zakona-tajne-natoceny-zivot-ceskych-rychlokurat-209588

 

"KONZUM je družstvo postavené na hodnotách, mezi které patří mimo jiné i důstojné podmínky chovu zvířat. Zavazuje nás k tomu více jak 120letá historie naší firmy a principy, na kterých byla založena. Proto jsme se například již v roce 2012 rozhodli ve své obchodní síti úplně ukončit prodej vajec z klecových chovů. A nyní se připojujejme k závazku European Chicken Commitment, který definuje nové standardy pro chov kuřat. Věříme, že se nám společně s ostatními obchodníky podaří změnit trh, tak aby se kuřata z welfare chovů stala dostupná i pro běžného zákazníka. Je však třeba k tomu přistupovat férově a nedělat z těchto kuřat prémiový produkt s nadstandardní přirážkou." Ing. Miloslav Hlavsa, ředitel KONZUMu.

 

European Chicken Commitment (ECC) je závazek, který stanovuje nové standardy pro chov tzv. brojlerových kuřat. Závazek definuje hlavní problémy v dnešním chovu kuřat a navrhuje jejich řešení. Firma, která se zaváže k dodržování ECC, potom musí zajistit, aby chov kuřat v jejím dodavatelském řetězci tyto podmínky splňoval.


Jaké problémy ECC definuje a řeší (více na: https://www.obrancizvirat.cz/ecc/):

  • Plemeno

  • Hustota osazení

  • Osvětlení

  • Obohacení prostředí

  • Postupné vyskladňování

  • Porážka

 

Od roku 2026 budeme od našich dodavatelů požadovat, aby splňovali tyto standardy pro 100 % jejich (čerstvých, mražených a zpracovaných) kuřecích produktů dodávaných do KONZUMu.