KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
24.2.2010 - Konzumní proměny - Třebovice

Není dne, abychom nečetli ve sdělovacích prostředcích zprávy o tom, jak hospodářská krize negativně působí na tržby v obchodech. Lednové propady obratu jen dotvářejí obraz, který si každý z nás utvoří při návštěvě obchodů, kde se rozhodně nemusíme obávat tlačenice a prázdných regálů.

Za těchto okolností je zajímavým oživením, že Konzum dál pokračuje v modernizaci své sítě. Důkazem je přestavba prodejny v obci Třebovice. Tato středně velká obec s osmi sty obyvateli, ležící na hranicích ústeckého a svitavského okresu se dočkala rekonstrukce, která vytvořila v prostorách staré prodejny obchod, který snese přísné hodnocení, kladené na dnešní obchodní síť.

Původní prodejna vybudovaná Jednotou v 70. letech minulého století byla koncipována jako „dvojče“, skládající se z prodejny potravin a samostatné prodejny masa a uzenin. Po roce 1990 byla prodejna masa pronajata k soukromému podnikání, ale dlouho se neudržela. Prodejna potravin prošla několika malými přestavbami vyvolanými jednak hygienickými nedostatky (chyběla úklidová místnost a přípravna u obslužného úseku), ale také častými nájezdy zlodějů, kteří se, se železnou pravidelností, vloupali do prodejny z rampy a později i výlohami. Důsledkem bylo zazdění celého průčelí. Tyto vyvolané změny však mnoho přínosů pro zákazníky nepřinesly.

Třebovice-391 po přestavbě

Současná přestavba má docela jiný charakter. Zákazníka uvítá moderní vstupní prostor s posuvnými dveřmi, ovládanými fotobuňkou a vzduchová clona, která brání ochlazování prodejny. Nakupující zvyklý na původní prodejní prostor si nemůže nevšimnout, že prodejní plocha je daleko větší, a to o prostor původní prodejny masa. Rovněž zařízení prodejny je zcela jiné. Důraz byl dán na rozšíření prodeje čerstvého zboží – ovoce a zeleniny a to včetně chlazené vitríny. Původní skromný chladící prostor na chlazené zboží nahradila dlouhá chladící vitrína, kde zákazník nalezne skutečně široký sortiment mléčných výrobků, masa a dalšího zboží, které vyžaduje uchování v chladu, jako jsou houskové a plněné knedlíky, saláty a výrobky studené kuchyně a rybí výrobky. Na konci obchůzky osloví zákazníka bohatá nabídka zboží u obslužného pultu, kde si lze vybrat nejen ze sortimentu uzenin od několika různých dodavatelů, ale i z krájených sýrů, volně vážených salátů a rybích výrobků a cukrářských lahůdek. V létě si bude možno v prodejně zakoupit i zmrzlinu. Z nabízených služeb je třeba ještě zmínit i možnost kopírování přinesených dokumentů.

Třebovice-391 - obslužák

Zvídavý zákazník, který bude kriticky posuzovat nabízený sortiment, si jistě všimne i trendu, který Konzum v poslední době prosazuje, spočívající v preferování nabídky zboží od místních výrobců, na což jej upozorní cenovky s upoutávkou „zboží z našeho regionu“. Markantně je to zřejmé zejména u pekařských a uzenářských výrobků. Konzum se tak stává poslední baštou a odbytištěm malých pekařů a uzenářů, kteří by jinak měli problémy své zboží umístit v obchodní síti, protože u zahraničních obchodních řetězců nemají šanci. Pro nás občany to přináší výhody v tom, že nemusíme konzumovat zboží z neznámých zdrojů, unifikované evropské chuti a můžeme si dopřát to, na co jsme zvyklí.

Třebovice-391 - vedoucí

Dobrá věc se podařila. Občané Třebovic si v obchodě mohou opravdu vybrat a nemusí za každou cenu vážit cesty do blízkých nákupních center. Můžeme si jen přát, aby se pracovníkům Konzumu podařilo udržet vysoko nasazenou laťku úrovně obchodu i v budoucnosti.

Třebovice-391 -starosta a ředitel

SV/02/10