KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Rybí filé smažené v sýrovém těstíčku

Mezi doporučené stravovací návyky patří zařadit do jídelního lístku alespoň jednou týdně ryby, nejlépe mořské. Důvodem je, že jsou zdrojem omega 3 – mastných kyselin, které patří mezi ochranné faktory proti kardiovaskulárním chorobám.
Pěkné předsevzetí, jenže jak ryby upravit, aby se nám po čase nezprotivily. Snad tak, že je budeme připravovat pokaždé jinak. Zkusil jsem připravit smažené rybí filé v sýrovém těstíčku.

Na 4 porce jsem potřeboval:
1 balení (4 kostky) mražené mořské štiky, 2 vejce, 7 dkg hrubé mouky, 6 dkg eidamu, trochu mléka, olivový olej a sůl

Do misky jsem rozklepl 2 vejce a smíchal s moukou a nastrouhaným eidamem. Těsto jsem osolil a zředil mlékem. Musí být dost tuhé, aby na kostkách drželo. Rybí filé nesolím, protože pak je mokré a těsto z něho stéká. I tak je lepší filé obalit v mouce a pak teprve v těstě. Na pánvi jsem rozpálil olivový olej a do něho vložil kostky filé, smáčené v těstě. Lehce jsem je osmažil po obou stranách, pak zmírnil teplotu a dotáhl maso do měkka.
Je to minutka a tak to chce smažit těsně před podáváním. Jako příloha se hodí bramborová kaše a pochopitelně zeleninový salát.

 

 

rybí filé