KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 

Odkaz na sekci moje-karta

COOP-BOX

Nová Louže

Fortel

COOP Mobil


Certifikáty pro lihoviny

EET

Náš partner

Zákaznický e-mail

Váš názor je pro nás důležitý
Prodávající:
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
informuje spotřebitele o tom,
že subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce se sídlem v Praze 2, Štěpánská 567/15, PSČ 120 00, www.coi.cz .

Kontakt

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí
Tel.: +420 465 553 111
E-mail: info@konzumuo.cz
Kuskus

Kuskus je původně severoafrické jídlo, které se s rozvojem cest do Maroka dostalo do naší kuchyně. Základní surovinu lze zakoupit i v Konzumu. Jde o výrobek firmy Panzani pod názvem Cous Cous a na obalu je i návod na přípravu v češtině.
Koupil jsem jedno balení – ale co s ním. Inspiraci jsem našel na internetu a předkládám ji k dalšímu použití


Kuskus se zeleninou a kuřecím masem
Na 4 pc  jsem použil 250 g kuskusu, 1 ks mrkve, 1 ks petržele, kousek čínského zelí, 20 dkg kuřecích prsou, olivový olej a sůl, sojová omáčka, kukuřičný škrob Coustin, koření Ratatouille (dá se koupit ve stáncích s kořením a je výborné)


Kuřecí prsíčka jsem nakrájel na kostičky, smíchal se lžící sojové omáčky a lžící kukuřičného škrobu a nechal odležet. Mrkev a petržel jsem rovněž nakrájel na kostičky a dal vařit do osolené vody. Na oleji jsem osmažil nakrájené čínské zelí, přidal scezenou povařenou zeleninu a okořenil kořením ratatouille. Pak jsem osmažil na oleji kuřecí prsíčka. Kuskus jsem podle návodu vsypal do osolené vařící vody ( na 1 díl kuskusu – 2 díly vody), přidal lžíci oleje a odstavil z plotýnky. Po 5ti minutách jsem smíchal kuskus s masem a zeleninou a bylo hotovo. Celá příprava netrvala ani celou hodinu.